اخبار

پشتیبانی و پاسخگویی 24 ساعته

ارسال به سراسر ایران

به روز رسانی لحظه ای سایت

کتابخانه شخصی کاربران

ادامه مطلب

فهرست کتابهای صوتی

ادامه مطلب


عنوان کتاب

توهم بزرگ رؤیاهای لیبرال و واقعیتهای بین الملل

قیمت
65000 تومان
نویسنده
جان جی مرشایمر

کتاب «توهم بزرگ» یکی از آثار متأخر جان مرشایمر، از نظریه پردازان سنت فکری واقـعگـرا، در روابـط بین الملل است که به زبانی نسبتاً ساده دیدگاههای او را درباره ماهیت نظام بین المللی بازنمـایی مـیکنـد. مهمترین هدف نظری کتاب، پیامدهای پیگیری هرمونی لیبرال در سیاست خـارجی یـک قـدرت جهـانی است. ادعای نظری مرشایمر آن است که سیاست خارجی لیبرال، به دلیل بی توجهی به اصل موازنه قدرت، نادیده گرفتن ماهیت آنارشیک نظام بین الملل و نبود فهم ملی گرایی، منجر به بروز جنگ میشود.

عنوان کتاب

پایه های فهم علم سیاست

قیمت
300000 تومان
نویسنده
دکتر عبدالمحمود محمدی لرد_دکتر عابد اکبری

اکنون در دهه دوم قرن 21، جهان با مفاهیم و حوزه‌های جدیدی از سیاست مواجه است که با گذشته تفاوت دارد. در این دوران، سیاست به زندگی روزمره انسان‌ها معطوف است و سبک‌های مختلف زندگی را بازنمایی می‌کند. سبک‌های زندگی فردی و اجتماعی مختلف و بسیار متنوع، منعکس‌کننده جهانی بدون مرز، سرشار از حقایق متکثر و دربرگیرنده آغازها، راه‌ها و مقاصد گوناگون است. در این جهان، موضوعاتی مانند: تمایلات و علائق خصوصی، اطلاعات و دانش، اخلاقیات، ماوراءالطبیعه و متافیزیک وارد سیاست شده‌اند و فضایی مملو از آشوب و پیچیدگی و واجد دعاوی متناقض و مبهم ایجاد کرده‌اند که امکان دستیابی به اصول ثابت و متقن در سیاست را سلب کرده و امکان تحلیل سیاسی ازطریق به‌کار بستن دستورات دقیق و روشمند را ازبین برده است.

عنوان کتاب

نگاهی نو به جهانی شدن

قیمت
200000 تومان
نویسنده
استیگلیتز، جوزف ای.

نظریه جهانی شدن از زمانی که به عنوان یک چارچوب فکری و عملی جدید به دنیا ارائه شد تا امروز مسیری پرچالش را پشت‌سر گذاشته است. بسیاری از کشورهای جهان از دستاوردهای این پدیده بهره‌مند شدند و مسیر توسعه را با سرعتی شگفت پیمودند، اما در برخی از کشورها این امر منجر به گسترش شکاف بین فقیر و غنی و فقیرتر شدن مردم شده است.

عنوان کتاب

خلع‌سلاح عراق، جستجو برای تسلیحات کشتارجمعی

قیمت
600000 تومان
نویسنده
بلکیس، هانس

کتاب حاضر حاوی بازخوانی روایت‌های دکتر هانس بلیکس رئیس کمیسیون سازمان ملل برای بازرسی و نظارت در عراق، از اوج‌گیری حوادث و رخدادهای منتهی به جنگ علیه عراق در مارس ۲۰۰۳ است. بلیکس در این کتاب به شکل‌گیری کمیسیون ویژه سازمان ملل (آنسکام) که به موجب قطعنامه شورای امنیت برای کمک و همکاری به مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در بازرسی‌ها از عراق ایجاد شد، اشاره و نفوذ برخی کشورها ازجمله آمریکا را در این بازرسی‌ها مورد تاکید قرار می‌دهد.

عنوان کتاب

بوکو حرام؛ از دعوت مسالمت آمیز تا جهاد مسلحانه

قیمت
40000 تومان
نویسنده
سید علی نجات

شکل گیری و رشد گروههای سلفی جهادی از دهه 1990 ،از معضلات و بحـرانهـای عمـده بسـیاری از کشورهای قاره آسیا و آفریقا بوده است. دراین میان، نیجریه، بزرگترین کشور مسلمان نشین قاره آفریقـا، طی سه دهه گذشته از مهمترین مناطق فعالیت گروههای سلفی جهادی بوده است. فعالیـت گـروههـای افراطی در این کشور موجب شکل گیری بحران و همچنین تسرّی ناامنی و بی ثباتی به فراسوی مرزهای این کشور شده است.

عنوان کتاب

بررسی عملکرد سازمان ملل متحد در دفاع از حقوق زنان

قیمت
0 تومان
نویسنده
شادمانی، مهدیه

به باور نویسنده، از هنگام تأسیس سازمان ملل، اسناد و کنوانسیون‌های متعددی با عنوان حمایت از حقوق زنان به تصویب رسیده است، اما نکته قابل تأمل عدم ضمانت اجرایی و تعارض اسناد با قوانین داخلی کشورها است. افزایش خشونت علیه زنان، تجاوز، فقر، مهاجرت و هرزه‌نگاری نمونه‌هایی از عدم موفقیت این نهاد مهم بین‌المللی در دفاع از حقوق زنان است. نوشتار حاضر به بررسی انواع حمایت از حقوق زنان از سوی سازمان ملل متحد و میزان موفقیت آن را مورد بررسی قرار داده است.

عنوان کتاب

Challenge to an Inclusive Asia-Pacific Regional Trade Architecture

قیمت
200000 تومان
نویسنده
Robert A. Manning

نتیجه منازعه تجاری میان چین و آمریکا در تعریف روابط میان دو کشور و تکامل معماری منطقه‌ای آسیا ـ پاسیفیک تأثیرگذار است. به باور نویسنده، گذار ناتمام چین به اقتصاد بازار و همگرایی نامناسب این کشور به نظام تجاری جهانی مبنع اصلی اختلاف میان چین و آمریکا شده است. به میزانی که دو کشور روابط اقتصادی خود را بازتوازن کنند و بر سر برخی از نقش‌ها و هنجارهای حاکم بر رفتارهای اقتصادی به توافق برسند می‌توانند نقشی بزرگ در رژیم تجارت منطقه‌ای در آسیا ـ پاسیفیک ایفاء کنند. نوشتار حاضر به بررسی نقش چین و آمریکا در ایجاد یک معماری تجارت منطقه‌ای در آسیا ـ پاسیفیک و چالش‌های چین در این زمینه پرداخته و درنهایت توصیه‌هایی در زمینه تقویت روابط چین و آمریکا ارائه داده است.

عنوان کتاب

پیش‌بینی اقتصاد کلان ایران و تحلیل فرصت‌های سرمایه‌گذاری در سال 1395 (قسمت دوم: ارز، طلا، مسکن و بورس)

قیمت
0 تومان
نویسنده
بهاری، مجتبی

نوشتار حاضر به تحلیل فرصت‌های سرمایه‌گذاری در سال 1395 پرداخته است. در تحلیل فرصت‌های سرمایه‌گذاری، به موقعیت‌هایی پرداخته خواهد شد که نیازمند حضور فعالانه یا دانش تخصصی نیستند و به‌طور سنتی در کشو به آنها توجه شده است. تحلیل اثرگذار بر قیمت ارز، نشان می‌دهد که در سال آینده فرصتی برای فعالیت سفته‌بازانه در این بازار دست نخواهد داد؛ بنابراین، موقعیتی برای سودآوری وجود نخواهد داشت. با تحلیل عوامل تاثیرگذار در بازار بورس، ضمن تاکید بر ذات پرریسک و متغیر این بازار، می‌توان گفت حداقل تا پایان سال، فرصتی ایده‌آل برای ورود به این بازار نخواهد بود؛ البته چشم‌انداز میان‌مدت و بلندمدت بورس، چشم‌اندازی روشن است.

عنوان کتاب

زمان؛ مفهومی کلیدی در آینده پژوهی (قسمت اول: تعاریف، تاریخچه و ماهیت زمان)

قیمت
0 تومان
نویسنده
سمیعی، سعید

زمان یکی از مفاهیم کلیدی در آینده پژوهی است که وندل بل نیز تا حدودی به آن پرداخته و ما آن را به وسیله ساعت درک می کنیم. با وجود صدها سال جستجو و کاوش درباره ماهیت زمان، هم چنان پرسش‌های بدون جواب زیادی باقی مانده است؛ برای مثال این پرسش فلسفی که از منظر هستی شناختی چه تفاوتی میان زمان گذشته، حال و آینده وجود دارد؟ نوشتار حاضر معرفی اجمالی و مقدماتی زمان به عنوان یکی از ارکان اصلی در علم و هنر آینده پژوهی هستیم. این مجموعه، به مباحثی مانند فلسفۀ زمان، واقعی یا مجازی بودن مفهوم زمان، خطی یا چرخه‌ای بودن زمان، امکان سفر در زمان، جهت زمان، تفاوت میان انواع زمان و نیز فیزیک و روانشناسیِ زمان پرداخته است.

عنوان کتاب

آیندۀ سایبورگ: ورود عینی انسان به دنیای مجازی

قیمت
0 تومان
نویسنده
اصنافی، سید محدرضا

سایبورگ ترکیبی از دو واژۀ سایبرنتیک و ارگانیسم است که می‌توان بنا بر همین ترکیب لغوی، تعریف آن را نیز تا حدی درک کرد. با توجه به نو بودن موضوع، همچون دیگر موضوع‌هایی که در ذیل حوزۀ مجازی تعریف می‌شوند، نمی‌توان از سایبورگ تعریفی مقبول همۀ صاحب‌نظران و متخصصان ارائه داد. به باور نویسنده، به نظر می‌رسد ترکیب ابزارهای الکترونیکی با ارگتنیسم بدن انسان، حیوان یا حتی گیاه را می‌توان سایبورگ تلقی کرد. به عبارت دیگر می‌توان میزبانی ارگانیسم از ابزارهای الکترونیکی، به شکلی که میان این ابزارها و ارگانیسم، تبادل رخ دهد را سایبورگ نامید؛ البته باید یادآور شدکه در ادبیات رایج، حیوان یا انسانی که از این ابزارها میزبانی می‌کنند را نیز سایبورگ خطاب می‌کنند.

عنوان کتاب

رسانه‌های اجتماعی و عوامل تغییر در ایران: چشم‌اندازهایی از تهران و بلوچستان

قیمت
0 تومان
نویسنده
وستربرگ، لوتا

نوشتار حاضر خلاصه‌ای از پایان‌نامه کارشناسی ارشد یکی از دانشجویان موسسه تاریخ دانشگاه لوند سوئد است. هدف این پایان‌نامه به گفته نویسنده، مشارکت در گفتمان چگونگی نقش رسانه‌های اجتماعی در تغییر و تحولات به وقوع پیوسته و رژیم‌های خودکامه و دیکتاتوری است. به باور نویسنده رخدادهای سال ۲۰۱۱ در جهان عربک به این گفتمان سرعت بخشیده و بار دیگر این پرسش را مطرح کرده که چگونه می‌توان از رسانه‌های اجتماعی برای بسیج اعتراضات مردمی درجهت فروپاشی یک رژیم غیردموکراتیک بهره برد.

عنوان کتاب

گزیده تحولات جهان (94)

قیمت
0 تومان
نویسنده
احمدی لفورکی، ندا

در این شماره از گزیده تحولات خبرهایی از: استقبال واشنگتن از حل بحران هسته‌ای ایران از راه دیپلماتیک، درخواست ناتو در اعمال فشار روسیه بر ایران، دیدار چهارشنبه اوباما ومدودف، لغو استقرار سیستم دفاع موشکی در لهستان و چک، مخالفت مدودف با به کارگیری نیروی نظامی بر ضد تهدید موشکی کشورها، دستگیری 12 تن از رهبران شبه نظامیان پاکستان، تجهیز آنکارا به موشکهای ضد هوایی پاترییوت، دومین نشست ترکیه-عراق- سوریه - اتحادیه عرب در استانبول ،افتتاح دو خط لوله صادرات گاز ترکمنستان، عدم توافق فرستاده آمریکا در مورد شهرکسازیها منطقه، آتشبس در یمن، تایید آژانس در نظامی نبودن برنامه‌های هسته‌ای ایران، تاکید اتحادیه اروپا بر توقف شهرکسازی اسرائیل در فلسطین را خواهید خواند.

عنوان کتاب

نقش پان‌ترکیسم در تحولات سیاست خارجی جمهوری آذربایجان در قبال جمهوری اسلامی ایران

قیمت
0 تومان
نویسنده
زروندی، مهدی

روابط ایران و جمهوری آذربایجان در مقاطع مختلف فراز و فرودهایی را به خود دیده که عوامل مختلفی در آن دخیل بوده‌اند. یکی از مهم‌ترین این متغیرها، پان‌ترکیسم است. تحقیق حاضر که پایان‌نامه آقای حمید حیدرزاده است، در صدد پاسخ به این سوال است که چرا سیاست خارجی جمهوری آذربایجان در قبال ایران همواره گرفتار فراز و نشیب دائمی بوده است؟ فرضیه پژوهش نیز این است که پان‌ترکیسم به عنوان متغیر اصلی و تاثیرگذار بر سیاست خارجی جمهوری آذربایجان، باعث سوگیری‌های منفی در تنظیم روابط ایران و جمهوری آذربایجان بوده است.

عنوان کتاب

بررسی عوامل ناکامی مبارزین چچنی در جنگ دوم با روسیه

قیمت
0 تومان
نویسنده
زروندی، مهدی

پس از فروپاشی شوروی سابق، جمهوری‌ چچن شاهد دو جنگ میان نیروهای جدایی‌طلب چچن و نیروهای نظامی روسیه بود که علت وقوع این دو جنگ درخواست چچنی‌ها برای رسیدن به استقلال و مخالفت روسیه با آن بود. نوشتار حاضر، معرفی پایان‌نامه آقای داریوش درستی در همین خصوص است. این پژوهش به دنبال جواب این سئوال است که چرا مبارزین چچن در جنگ دوم با روسیه نتوانستند پیروزی‌های جنگ اول را تکرار نمایند؟ فرضیه تحقیق، تغیییر در استراتژی سیاسی و نظامی روسیه را مهم‌ترین عامل موثر بر ناکامی‌های چچن دانست. هدف تحقیق نیز این است که با تبیین علمی به بررسی عوامل ناکامی مبارزین چچنی در جنگ دوم با روسیه طی سال‌های ۱۹۹۹ - ۲۰۰۰ بپردازد.

عنوان کتاب

جایگاه شیعیان در دوران حاکمیت حزب بعث

قیمت
0 تومان
نویسنده
هاشمی، علی‌اکبر

سوال اصلی پژوهش حاضر این است که چه عاملی در تضعیف نقش و قدرت سیاسی گروه‌ها و احزاب معارض شیعی در عراق نقش داشته است؟ فرضیه تحقیق عبارت است از این که سیاست‌های مقابله‌جویانه رژیم بعث عراق با احزاب و گروه‌های معارض شیعی، آنها را از صحنه قدرت سیاسی دور و جایگاه و توان آنان را به شدت تضعیف نموده است. این پژوهش از ۵ فصل تشکیل شده است؛ فصل اول به کلیات بحث پرداخته است، فصل دوم به مبارزات شیعیان عراق از جنگ جهانی اول تا تشکیل رژیم جمهوری در عراق اختصاص دارد، فصل سوم مبارزات شیعیان را از تاسیس جمهوری عراق تا روی کار آمدن حزب بعث مورد ارزیابی قرار داده است، فصل چهارم دوران حکومت حزب بعث و سلطه آن بر عراق را بررسی نموده است، فصل آخر نیز به جمع‌بندی و نتیجه‌گیری اختصاص دارد.

عنوان کتاب

ایالات متحده اسرائیل: نقش لابی اسرائیل در سیاست خارجی آمریکا در خاورمیانه

قیمت
0 تومان
نویسنده
سوری، عین‌الله

گزارش حاضر عواملی را که آمریکا به دلیل آنها نمی‌تواند به اسرائیل «نه» بگوید، توضیح داده و به شرح چگونگی کمک به ادامه حیات اسرائیل به دست آمریکا پرداخته است. نویسنده درباره قدرت لابی اسرائیل در آمریکا و اینکه چگونه می‌توان محیط عملیاتی یک لابی را محدود کرد، پرداخته و همچنین تاثیر لابی بر کیفیت روابط آمریکا و ایران را شرح داده است.

عنوان کتاب

آمریکا و سلاحی به نام فسفر سفید

قیمت
0 تومان
نویسنده

بر اساس بسیاری از شواهد، اسرائیل در جنگ 33 روزه علیه لبنان و همچنین در جنگ 22 روزه علیه غزه از فسفر سفید علیه غیر نظامیان به طور وحشیانه‌ای استفاده کرده است. اثرات منفی فسفر سفید بر انسان ایجاد سوختگی عمیق در بافت‌ها، استنشاق دود و بلعیدن آن است. آمریکا نیز در عراق از فسفر سفید استفاده کرده است که انکار اولیه استفاده از این سلاح و در نهایت اعتراف به استفاده از آن شکاکان را به یقین رساند که چیزی مخفی وجود دارد که همگان قرار نیست آن را بفهمند. معاهده سلاح‌های متعارف در پروتکل سوم خود، استفاده از سلاح‌های آتش‌زایی که از طریق هوا به اهداف خود می‌رسند علیه جمعیت‌های غیرنظامیان را ممنوع کرده است که در هر صورت این معاهدات در جنگ‌ها رعایت نمی‌شود.

عنوان کتاب

واشنگتن فشاربیشتری بر اسرائیل می‌آورد

قیمت
0 تومان
نویسنده

جوزف بایدن، معاون رئیس جمهوری آمریکا، بر یک رویکرد صلح سه‌جانبه با فلسطینی‌ها تاکید کرد که این استراتژی بر سیاست‌های امنیتی، اقتصادی و سیاسی تاکید دارد تا اختلافات سالیان دراز را حل کند. جنبه سیاسی این رویکرد به ادامه مذاکرات صلح تمرکز دارد و جنبه امنیتی آن ابزار امنیتی فلسطینی‌ها را تقویت خواهد کرد، وی خاطر نشان کرد اسرائیل آماده است بسیاری از موانع پیشرفت فلسطینی‌ها را از میان بردارد. برخی تحلیلگران آمریکایی ابراز نگرانی کرده‌اند که اختلاف‌ها میان اسرائیل و دولت جدید آمریکا باعث برخورد جدیدی میان آنها خواهد شد.

عنوان کتاب

آمریکا پذیرای هر گونه سیاستی از سوی اسرائیل خواهد بود

قیمت
0 تومان
نویسنده

آویگدور لیبرمن، وزیر امور خارجه اسرائیل، در مصاحبه جامع خود در موضوع سیاست خارجی گفت آمریکا زمانی طرح جدید صلح خود را ارائه خواهد کرد که اسرائیل بخواهد؛ وی نه تنها ایران، بلکه پاکستان و افغانستان را بزرگترین تهدیداستراتژیک اسرائیل خواند و پاکستان و افغانستان را نه تنها برای اسرائیل بلکه برای کل نظم جهانی تهدید قلمداد کرد و نقش اسرائیل درباره این تهدیدها را نزدیک کردن روابط آمریکا با روسیه دانست.

عنوان کتاب

بلک واتر هنوز در عراق فعالیت می‌کند

قیمت
0 تومان
نویسنده

با وجود لغو پروانه فعالیت شرکت بلک‌واتر در عراق و رد خواست تمدید قرارداد آنها از سوی وزارت امور خارجه آمریکا گارد مسلح این شرکت هنوز در عراق فعالیت می‌کنند. پس از تیراندازی مرگبار میدان نیسور بغداد به سوی غیر نظامیان توسط ماموران بلک واتر مقامات عراقی فعالیت این شرکت را در عراق ممنوع اعلام کردندبا وجود این ممنوعیت مسئولان وزارت امور خارجه آمریکا قرار داد با این شرکت را تا آوریل 2008 تمدید کرد.

عنوان کتاب

سناریوهای رویارویی محور مقاومت و رژیم صهیونیستی

قیمت
100000 تومان
نویسنده
دکتر حسین آجورلو

کشورها در تعیین سیاستها و راهبردها فقط بر وضعیت درونـی خـود متمرکز نیسـتند و بـه نـوعی در یـک سـری پـویش هـای تعـاملی بـا مجموعهای از کشورهای خارجی بهویژه مناطق پیرامونی و همسایگان خود درارتباطاند. حال اگر این دولتها در شکل مـدرن و تعریـف شـدة آن علاوه بر مشروعیت و قانونمندی داخلی، بر وسایل نظـامی و ابـراز خشونت خود تسلط داشته باشند، تنها نگرانی بقیـه دولـت هـا، تنظـیم معادلات دوجانبه و چندجانبه برای پیشبرد تامین منافع و جلـوگیری از برهم خوردن موازنه منطقها ی است...

عنوان کتاب

سیاست روسیه در منطقه خلیج فارس

قیمت
10000 تومان
نویسنده
موسسه فرهنگی مطالعات و تحقیقات بین‌المللی ابرار معاصر تهران

کشورها در تعیین سیاستها و راهبردها فقط بر وضعیت درونی خود متمرکز نیسیتد و به نوعی در یک سری پویش های تعاملی با مجموعه ای از کشورهای خارجی به ویزه مناطق پیرامونی و همسایگان خود در ارتباط اند . حال اگر این دولتها در شکل مدرن و تعریف شده آن علاوه بر مشروعیت و قانون مندی داخلی ، بر وسایل نظامی و ابزار خشونت خود تسلط داشته باشند ،تنها نگرانی بقیه دولت ها تنظیم معادلات دو جانبه و چند جانبه برای پیشبرد تامین منافع و جلوگیری از برهم خوردن موازن منطقه ای است.

عنوان کتاب

ایران و کشت فراسرزمینی در آسیای مرکزی؛ ضرورتها و پتانسیلها

قیمت
10000 تومان
نویسنده
احسان صادقی چیمه

منطقه آسیای مرکزی متشکل از پنج کشـور ترکمنسـتان ازبکسـتان قزاقستان قرقیزستان و تاجیکستان است که درمجمو نزدیک به 73 میلیون نفر جمعیت دارد. این منطقه با توجه به دارا بودن منابع طبیعی همچون نفـت و گـاز از موقعیـت مهـ م راهبـردی در اقتصاد جهـانی برخوردار است. اکنون این منطقه و کشورهای حاضر در آن توانسته اند در چند سال اخیر به ثبـات نسـبی سیاسـی و اقتصادی دسـت یابنـد.

عنوان کتاب

تهدیدات سایبری ایاالت متحده علیه امنیت ملی جمهوری اسالمی ایران

قیمت
15000 تومان
نویسنده
دکتر احسان موحدیان

دولت ایاالت متحده آمریکـا بـه علـت نداشـت رابطـه دیپلماتیک بـاجمهوری اسلامی ایران و خصومت فوق العاده با سیاستهـای تهـران نیازمند یافتن راههایی برای اثرگذاری بر اذهان مـردم بـه خصـوص درداخل کشور است و پیشرفت فناوریهای ارتبـایی و همـه گیـر شـدن اینترنت این فرصت را در اختیار آن قرار داده اسـت ؛ از ایـن رو، بررسـی میزان موفقیت دولت آمریکا برای تأثیر بر افکار عمومی کاربران ایرانی فضای مجازی از اهمیت انکارناپذیری برخوردار اسـت.

عنوان کتاب

انتخابات رئیس جمهوری آمریکا 2020

قیمت
0 تومان
نویسنده
موسسه فرهنگی مطالعات و تحقیقات بین‌المللی ابرار معاصر تهران

نوشتار حاضر به چهار سناریو برای انتخابات آتی آمریکا اختصاص یافته و چند ترکیب ممکن بین رئیس جمهوری دموکرات یا جمهوری خواه و مجلس سنای دموکرات یا جمهوری خواه در آن بررسی شده است. جزیئات پیامد های هر سناریو نیز برای محصول قانون گذاری آمریکا و در چهار چوب گسترده تر، برای ساختار سیاسی آمریکا در سال های 2020 الی 2024 مورد مطالعه قرار گرفته است .

عنوان کتاب

گزیده پژوهش‌های جهان: ابعاد و پیامدهای به رسمیت شناختن بیت‌المقدس به‌عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی توسط دونالد ترامپ

قیمت
0 تومان
نویسنده

به باور نویسنده، تضعیف نقش بی‌طرف ایالات متحده آمریکا در توافق صلح بین اعراب و رژیم صهیونیستی و به تأخیر افتادن برنامه‌های استراتژیک دولت ترامپ برای غرب آسیا ازجمله نتایج تلاش‌های این کشور برای تغییر شرایط موجود در فلسطین است. برنامه‌های استراتژیک ترامپ برای غرب آسیا، شامل: سازش اعراب و رژیم صهیونیستی، جنگ گروه‌های مسلح مسلمان، و تضعیف نفوذ ایران است. اقدام دونالد ترامپ در به رسمیت شناختن بیت‌المقدس به‌عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی، اگرچه موجب رضایت رژیم صهیونیستی شد ولی زمینه‌ساز تحولاتی شده است که در نوشتار حاضر مورد بررسی قرار گرفته است.

عنوان کتاب

گزیده تحولات جهان: مروری بر پژوهش‌های نزدیک به دولت فرانسه: واکاوی چرایی مشارکت فرانسه در پاسخ نظامی به حملۀ شیمیایی منتسب به دولت سوریه

قیمت
0 تومان
نویسنده

با خروج ترامپ از برجام، فرانسه به‌عنوان مدافعی تمام‌قد در حمایت از برجام ایستادگی کرد؛ هرچند درخصوص انگیزه‌های این حمایت، توان تضمینی آن، آینده‌اش، و ابعاد مختلف دیگری که بر آن سایه گسترده است تردیدهایی وجود دارد. با این‌حال، یکی دیگر از اقدامات اخیر فرانسه که چندان مورد توجه قرار نگرفت، مشارکت نظامی این کشور با آمریکا و بریتانیا در سوریه بود. به‌طور کلی اتحادیۀ اروپا بسیار نگران رویکرد دولت ترامپ و آیندۀ همپیمانی فراآتلانتیکی است، و دولت‌های اروپایی هم درمورد حضور فرانسه در مثلث مشارکتی آمریکا، فرانسه، و بریتانیا برای حمله به مواضع منتسب به دولت سوریه، وهم در حفظ برجام، حمایت خود را از پاریس اعلام کرده‌اند. بااینحال، پویایی‌های داخلی اتحادیه نشان می‌دهد فرانسه بر روی لبۀ تیغ راه می‌رود.

عنوان کتاب

چهارچوب روند اصلاحات سیاسی در حاشیه جنوبی خلیج فارس (مطالعه برخی شاخص‌های سیاسی و اقتصادی)

قیمت
0 تومان
نویسنده

بسیاری از متفکران بر این باورند که کشورهای عربی در برابر روند دموکراتیک شدن مقاومت می‌کنند. آنچه اکنون ذهن متفکران را مشغول کرده است ماهیت این مقاومت خصوصاً بعد از فرصت‌های پیش آمده طی تحولات جهان عرب در سال 2011 است. دراین میان، برخی از کشورها چون سوریه، لیبی و یمن شکست خورده‌اند. برخی چون مصر در شرایط نامساعدی به سرمی‌برند و در برخی هم، چون تونس اکثر مردم با چشم پوشی از حق خود، خواستار موفقیت روند اصلاحات هستند. نوشتار حاضر به بررسی دو مبحث مرتبط به این موضوع پرداخته است: اهمیت مشارکت مردم در انتخابات قانونی، که چنین انتخاباتی منحصر به کویت و تاحدی سلطنت عمان و بحرین است و بررسی عوامل ضعیف کننده اصلاحات سیاسی و نقش منفی عربستان سعودی در نابودی روند اصلاحات.

عنوان کتاب

راهبردها و شواهد عملی نفوذِ روسیه از دید غرب

قیمت
0 تومان
نویسنده

نوشتار حاضر، روایتی از درک غربی درمورد راهبردها و شواهد نفوذ روسیه است. به باور نویسنده، روسیه در سال‌های ابتدایی دهۀ 2000، بار دیگر به دیدگاه‌های نفوذ شوروی نزدیک شده است و تلاش دارد که جایگاهی جهانی در نظم بین‌الملل بیابد. بااین‌حال، دریافت روسیه از نفوذ که مفهومی چندریخت و قابل تقسیم به دو ساحت مدنی و نظامی است، به بُعد نظامی تقلیل یافته است. روسیه تحت تأثیر نظریۀ نفوذ والری گراسیموف، با عنوان «جنگ‌های نامتقارن»، تلاش دارد که همیشه در میدان بوده و توانایی‌های اطلاعاتی و فنی خود را گسترش دهد. مفهوم جنگ اطلاعاتی محور اساسی نفوذ مسکو است که البته با تعاریف غربی از نفوذ چندان سازگار نیست.

عنوان کتاب

سیاست‌های متشتت کشورهای خلیج فارس در قبال سوریه

قیمت
0 تومان
نویسنده

نوشتار حاضر به بررسی سیاست‌های کشورهای عرب حاشیۀ خلیج فارس درقبال بحران سوریه پرداخته است. به باور نویسنده، سیاست این کشورها در سوریه طی پنج سال گذشته درحال تغییر بوده است. به باور وی، برخی از کشورهای کوچک‌تر شورای همکاری خلیج فارس دربارۀ افزایش بی‌ثباتی در غرب آسیا نگران بودند و از خواست خود برای تغییر رژیم در سوریه کوتاه آمده‌اند، اما برخی دیگر از این کشورها که بیشترین سرمایه‌گذاری را بر مخالفان دولت سوریه صورت داده‌اند، هنوز تنها راه دست یافتن به منافع خود را افزایش دخالت در این منازعه می‌دانند.

عنوان کتاب

کژفهمی غرب از اسلام: متن سخنرانی و پرسش و پاسخ گراهام فولر درباره کتاب «جهان بدون اسلام»

قیمت
0 تومان
نویسنده

در نشستی که در 16 مه سال 2014 برگزار شد، گراهام فولر، از پژوهشگران حوزه اسلام درخصوص کتاب جدید خود، «جهان بدون اسلام» سخنرانی کرد و جلسه‌ای هم در پایان سخنرانی به پرسش و پاسخ درخصوص این کتاب اختصاص یافت. فولر در این نشست استدلال کرد که ریشه اصلی که غرب می‌خواهد در منازعات خاورمیانه و شرق و غرب به اسلام نسبت دهد، اشتباه است. وی اندیشه این منازعه را به قبل از اسلام نسبت داده است. فولر چنین استدلال کرده که غرب تلاش دارد با استفاده از تکنولوژی مدرن، نوعی کژفهمی از مسلمانان برای جهان ترسیم کند و اسلام را مقصر اصلی جلوه دهد. این نوشتار به بررسی خلاصه این سخنرانی پرداخته است.

عنوان کتاب

سخنرانی محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین قبل از شصت‌و‌ششمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد (طرح دولت مستقل فلسطین)

قیمت
0 تومان
نویسنده

این نوشتار متن سخنرانی است که قبل از شصت و ششمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد توسط محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین انجام شده است. وی در این سخنرانی خواهان نقش بیشتر و موثرتر سازمان ملل متحد برای رسیدن به صلحی عادلانه و همه‌جانبه در منطقه و راه‌حلی که متضمن حقوق ملی مسلم و مشروع ملت فلسطین باشد، همان‌گونه که قطعنامه قانونی و بین‌المللی سازمان ملل متحد آن را تعریف کرده است.

عنوان کتاب

گزیده تحولات جهان (16/5/1391)

قیمت
0 تومان
نویسنده
شوشتری‌زاده، الهام

در این شماره از گزیده تحولات جهان عناوینی همچون مرگ یک فرمانده ارشد القاعده در افغانستان، کشته شدن بیش از صد عضو پ‌ک‌ک در نبرد با ارتش ترکیه، ممانعت رژیم صهیونیستی از برگزاری نشست نمایندگان جنبش عدم تعهد در رام‌الله، ادامه اعتراض به نابرابری‌‌های اجتماعی در اسرائیل،‌ کشته شدن یک پلیس و یک معترض عربستانی در قطیف، حمله افراد مسلح به یک پایگاه مرزی در مصر و انصراف لهستان از همکاری با طرح سپر موشکی ناتو را از نظر می‌گذرانید.

عنوان کتاب

افسانه محرومیت اسلام‌گرایان میانه‌رو و آینده اصلاحات سیاسی در جهان عرب

قیمت
0 تومان
نویسنده

نوشتار حاضر، گزیده‌ای از سخنان خلیل العنانی، در خصوص ارزیابی مسئله طرد اسلام‌گرایان میانه‌رو خاورمیانه است. وی اسلام‌گرایان میانه‌رو را دارای سه شرط می‌داند؛ اول این که از نظر سیاسی از راه‌های مسالمت‌امیز در صدد ایفای نقش خود باشند. دوم این‌که باید ارزش‌های دموکراتیک مانند تنوع، تکثر، تساهل و البته برابری را مورد پذیرش قرار دهند. و سوم این‌که باید اصل چرخش قدرت از طریق انتخابات را بپذیرند. وی ابتدا وضعیت اخیر اسلام‌گرایان یا سیاست‌های اسلام‌گرایانه در خاورمیانه را مورد ارزیای قرار داده است در مرحله بعد روش‌های کلی که در واشنگتن توسط اسلام‌گرایان میانه‌رو به کار گرفته می‌شود، مورد ارزیابی قرار داده و در نهایت، آن‌چه آمریکا باید در پرداختن به اسلام‌گرایان میانه‌رو به کار گیرد، بررسی کرده است.

عنوان کتاب

ناامیدی‌ در مردم آمریکا موج می‌زند

قیمت
0 تومان
نویسنده

نوام چامسکی، استاد زبان شناس و فعال سیاسی معروف آمریکایی، در مراسم اشغال بوستن در تاریخ ۲۲ اکتبر ۲۰۱۱ به سخنرانی پرداخت. این مراسم با سالگرد یادبود "هاوارد زین" استاد تاریخ و مبارز معروف آمریکایی همزمان بود. چامسکی با اشاره به بی‌سابقه بودن جنبش وال استریت در تاریخ آمریکا بر این باور است که مردم این کشور امروز دچار احساس ناامیدی، ناتوانی و بیچارگی شده‌اند. این نوشتار متن کامل سخنرانی چامسکی در این مراسم است.

به خانواده بزرگ کتابخانه دیجیتالی دید بپیوندید و به مجموعه کتب ارزشمند ما دسترسی پیدا کنید

کتابخانه دیجیتالی دید جامعترین منبع در علوم سیاسی و روابط بین الملل می باشد

 
همین حالا عضو کتابخانه دیجیتالی دید شوید
خط لوله ناباکو

0 تومان
قیمت
موسسه فرهنگی مطالعات و تحقیقات بین‌المللی ابرار معاصر تهران
نویسنده

نوشتار حاضر حاصل میزگردی است که با عنوان خط لوله ناباکو توسط موسسه فرهنگی مطالعات و تحقیقات بین‌المللی ابرار معاصر تهران برگزار شده است. در این راستا چالش‌های ایران در رابطه با ناباکو و انتقال گاز به معنای اعم مورد ارزیابی قرار گرفته است. برخی از این چالش‌ها عبارتند از: فقدان دیپلماسی انرژی، سوء استفاده کشورهای گازی از غیبت و شرایط ویژه ایران که عمدتا ناشی از روندهای سیاسی است، عدم موافقت ایران با تاسیس شرکت‌های خصوصی با سرمایه بالا و همچنین فقدان دستگاه قضایی مدرن، تحریم‌ها که بیشترین تاثیر آن بر حوزه تکنولوژی و سرمایه‌گذاری است و بالاخره افق و ابعاد ناباکو. در این نشست راهکارهایی برای برون رفت از این چالش‌ها ارائه شده و چشم‌انداز آتی این خط لوله مورد ارزیابی قرار گرفته است.

عنوان کتاب

حوزه دریای خزر

0 تومان
قیمت
نویسنده

نوشتار حاضر حاصل میزگردی است در خصوص مسائل حوزه دریای خزر و چالش‌های ایران در این زمینه، که در موسسه فرهنگی مطالعات و تحقیقات بین‌المللی ابرار معاصر تهران برگزار شده است. یکی از موانع اصلی دستیابی کشورهای ساحلی به رژیم حقوقی دریای خزر، تعدد دیدگاه‌ها و منافع بازیگران منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای است. برخی از چالش‌های ایران در حوزه خزر ریشه در گذشته دارد و برخی دیگر نیز به دلیل رویکرد ایران بوده است. برخی از این چالش‌ها عبارتند از: رژیم حقوقی دریای خزر، محیط زیست، تجارت گسترده مواد مخدر در حوزه خزر، نگرش‌های رادیکالی به اسلام، دخالت بازیگران منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای در خزر، نظامی‌گری و عبور شاه‌لوله‌های نفتی از این منطقه است.

عنوان کتاب

رونمایی از قاره سیاه: همایش هم‌اندیشی ایران و آفریقا

0 تومان
قیمت
نویسنده

در سال‌های اخیر جمهوری اسلامی ایران در راستای گسترش همکاری‌های خود با کشورهای مختلف، توجه ویژه‌ای به کشورهای جنوب از جمله کشورهای آفریقایی و قاره آفریقا داشته است. آفریقا با وجود سال‌ها استعمار، سرزمینی پر از فرصت‌های بکر برای سرمایه‌گذاری است. زمینه‌های زیادی برای گسترش همکاری بین جمهوری اسلامی و آفریقا وجود دارد. استفاده از این زمینه‌ها برای توسعه روابط، ظرفیت‌های زیادی برای دوطرف به همراه خواهد داشت. در این راستا و برای تعمیق هر چه بیشتر روابط بین ایران و آفریقا، اولین اجلاس هم‌اندیشی ایران و آفریقا در قالب جلسات عمومی و تخصصی مختلفی برگزار شد. در این نوشتار بخشی از مهم‌ترین دیدگاه‌های ارائه شده در این همایش را می‌خوانید.

عنوان کتاب

فراز و فرود روابط ایران و آذربایجان: جمهوری آذربایجان، تجارب پیشین ـ چشم‌انداز فرارو

0 تومان
قیمت
نویسنده

جمهوری آذربایجان با در اختیار داشتن منابع عظیم انسانی، طبیعی و انرژی و برخورداری از زیرساخت‌های مناسب و نرخ روبه‌رشد اقتصادی در سال‌های اخیر، هم در سطح منطقه و هم در سطح بین‌المللی جایگاه خاصی پیدا کرده است. اما این کشور با وجود برخورداری از چنین ظرفیت‌هایی به دلیل درگیری در مناقشه قره‌باغ با مشکلات زیادی رو‌به‌رو بوده است. در راستای بررسی این ظرفیت‌ها و موانع پیش روی جمهوری آذربایجان، بنیاد مطالعات قفقاز با همکاری دفتر مطالعات سیاسی وزارت خارجه همایشی با عنوان «جمهوری آذربایجان، تجارب پیشین ـ چشم‌انداز فرارو» در 28 شهریور 89 با حضور اندیشمندان و مقامات سیاسی و دیپلماتیک دو کشور و دیگر کشورهای منطقه برگزار کرد که دراین نوشتار بخشی از مهم‌ترین دیدگاه‌های ارائه شده در این همایش را می‌خوانید.

عنوان کتاب

دادگری بی‌نقاب: عدالت در سیاست، روابط و نظام بین‌المللی

0 تومان
قیمت
نویسنده

چهارمین همایش بین‌المللی امام خمینی و سیاست خارجی ایران، با نام «عدالت در سیاست، روابط و نظام بین‌الملل» در تاریخ 12 خردادماه 1389 در دفتر مطالعات سیاسی و بین‌المللی وزارت امور خارجه برگزار شد. در این همایش یک روزه مهمانان داخلی و خارجی بسیاری حضور داشتند که هر یک از جنبه‌های گوناگون به مسئله عدالت در سیاست، روابط و نظام بین‌الملل پرداختند و دیدگاه‌های خود را در این زمینه بیان کردند. در این نوشتار کوشش برآن است مهم‌ترین نکاتی که ازسوی شماری از سخنرانان این همایش مطرح شده به‌طور خلاصه آورده شود.

عنوان کتاب

مصاحبه با میخائیل باگدانوف: نمایندۀ ویژه رئیس‌جمهور روسیه در امور آفریقا و غرب آسیا و معاون وزیر خارجه این کشور

0 تومان
قیمت
نویسنده

نوشتار حاضر گفت‌و‌گوییست با میخائیل باگدانوف، نمایندۀ ویژۀ رئیس‌جمهور روسیه در امور آفریقا و غرب آسیا و معاون وزیر خارجه این کشور، به باور وی، روسیه و ایران با استفاده از ظرفیت‌های اقصاد داخلی و توان نهفته در مردم بزرگ این دو کشو، می‌توانند فشارهای وارده از سوی آمریکا را خنثی کنند و راه خود را پیش ببرند. وی اقدام هماهنگ کشورش با ایران در مقابله با گروه‌های تروریستی درسوریه را ثمربخش توصیف کرده و در عین حال معتقد است سلسلۀ ابتکارات اقتصادی و سیاسی برای تقویت پیروزی‌های میدانی لازم و ضروری است. به باور وی اتخاذ سیاست فعال در روسیه را عامل پیروزی‌های منطقه‌ای و اتکا به سیاست‌های منطقه‌ای آمریکا را مهم‌ترین دلیل عقب‌ماندگی کشورش ارزیابی کرده است.

عنوان کتاب

ایران و روسیه، نقطه آغاز در روابط راهبردی

0 تومان
قیمت
نویسنده

آقای سعدالله زارعی، رئیس موسسۀ اندیشه‌سازان نور که از اولین مدافعان همکاری نظامی ایران و روسیه در سوریه بود، در گفت‌وگویی به ارزیابی نتایج و چشم‌اندازهای این مسئله پرداخته است. وی باوجود حمایت و تاکید الزامات همکاری‌های ایران و روسیه در سوریه و حتی تلاش برای راهبردی ساختن روابط دو کشور، تاکید دارد ایران همکاری مطیعانه با روس‌ها را نمی‌پذیرد و روسیه باید منافع و اهداف ایران در توافقات احتمالی با سایر بازیگران را درنظر داشته باشد و ایران نگران هیچ نوع توافق آمریکا و روسیه دربارۀ سوریه نیست.

عنوان کتاب

مصاحبه اختصاصی با ژنرال امیل لحود رئیس‌جمهور پیشین لبنان

0 تومان
قیمت
صفدری، حسین
نویسنده

نوشتار حاضر ضمن گفت‌وگو با امیل جمیل لحود، رئیس جمهور پیشین لبنان، تحولات این کشور و تجربۀ مدیریتی ایشان در دوران پرتنش و سخت سال‌های 1988 تا 2007 را مورد بررسی و کنکاش قرار داده و ابعاد رویکردهای راهبردی این سیاستمدار بزرگ که می‌تواند الگوی مناسبی برای حل‌و‌فصل چالش‌های جاری در کشورهای منطقه باشد را در معرض قضاوت صاحب‌نظران و مخاطبان قرار داده است.

عنوان کتاب

مصاحبه اختصاصی با دکتر محمد جواد ظریف

0 تومان
قیمت
نویسنده

نوشتار حاضر گفت‌و‌گویی است با دکتر محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران. بحران سوریه، روابط با عربستان، نقش صهیونیست‌ها در منطقه، رابطه با روسیه، موضوع تحریم‌ها و نقش ماجراجویانۀ هیات حاکمۀ جدید آمریکا، برجام و دیگر موضوعات مطرح در حوزۀ سیاست خارجی کشورمان، ازجمله محورهای عمده‌ای بوده که دکتر ظریف دیدگاه‌های خود دربارۀ آنها را بیان کرده است.

عنوان کتاب

همۀ راه‌های پیش‌روی ترامپ: کورش احمدی، کارشناس روابط بین‌الملل در گفت‌و‌گو با «همشهری دیپلماتیک»

0 تومان
قیمت
مدنی، سیدمهدی
نویسنده

سیاست‌ها و اقدامات غیرقابل پیش‌بینی دونالد ترامپ و اعلام صریح مخالفت با برجام سبب شده است که بحث‌ها درخصوص پایبندی یا عدم پایبندی به این توافق بالا بگیرد؛ اتفاقی که تا کنون با مخالفت‌های متعدد از جانب ایران و دیگر اعضای 1+5 مواجه شده است. نوشتار حاضر گفت‌‌و‌گویی است با کوروش احدی، یکی از دیپلمات‌های سابق که سال‌ها عضو هیات نمایندگی ایران در سازمان ملل در نیویورک بوده است. وی به بررسی موضوعاتی چون: جهت‌گیری‌ها درخصوص برجام در آمریکا، نگاه تیم ترامپ و شخص وی به برجام و سناریوهای احتمالی پیش‌ روی ایران درخصوص برجام، پرداخته است.

عنوان کتاب

سیاست روسیه در منطقه خلیج فارس

10000 تومان
قیمت
موسسه فرهنگی مطالعات و تحقیقات بین‌المللی ابرار معاصر تهران
نویسنده

کشورها در تعیین سیاستها و راهبردها فقط بر وضعیت درونی خود متمرکز نیسیتد و به نوعی در یک سری پویش های تعاملی با مجموعه ای از کشورهای خارجی به ویزه مناطق پیرامونی و همسایگان خود در ارتباط اند . حال اگر این دولتها در شکل مدرن و تعریف شده آن علاوه بر مشروعیت و قانون مندی داخلی ، بر وسایل نظامی و ابزار خشونت خود تسلط داشته باشند ،تنها نگرانی بقیه دولت ها تنظیم معادلات دو جانبه و چند جانبه برای پیشبرد تامین منافع و جلوگیری از برهم خوردن موازن منطقه ای است.

عنوان کتاب

The U.S., NATO, and the Defense of Europe: Underlying Trends

0 تومان
قیمت
Cordesman, Anthony H.
نویسنده

دولت ترامپ با استراتژی «اول آمریکا» موضعی تهاجمی درقبال تقسیم مسئولیت در ناتو، تجارت، توافق هسته‌ای ایران و رفتار با مهاجران را درپیش گرفته است. این امر سبب شده که بسیاری در اروپا حمایت وی از ناتو و اتحاد فراآتلانتیکی را زیر سؤال ببرند. به‌هر حال تنش‌های اخیر میان آمریکا و قدرت‌های اروپایی نباید اروپاییان یا آمریکاییان و حتی روس‌ها را از این واقعیت دور سازد که آمریکا همچنان به اتحاد فراآتلانتیکی متعهد است و نیروهای این کشور برای امنیت اروپا حیاتی می‌باشند ضمن اینکه در بودجه مالی سال 2019 این کشور نیز شاهد افزایش سهم آمریکا در حفظ امنیت فراآتلانتیکی هستیم.نوشتارحاضر به بررسی استراتژی آمریکا درقبال ناتو و چالش‌هایی در روابط ناتو با آمریکا پرداخته است.

عنوان کتاب

Russia's Interference in the US Judiciary

0 تومان
قیمت
Åslund, Anders
نویسنده

بی‌قانونی در روسیه دوران پوتین به‌طور گسترده افزایش یافته است. آژانس‌های دولتی روسیه به آسانی وارد فعالیت‌های مجرمانه شده و از مزایای این فعالیت‌ها بهره‌مند می‌شوند. این مجرمان ازسوی مقامات رده بالای دولتی ازجمله خود پوتین مورد حمایت قرار می‌گیرند، این امر باعث شده است که این بازیگران به آسانی از سیستم حقوقی آمریکا سوءاستفاده کنند به‌طوری‌که روسیه از نظام قضائیه آمریکا برای پیشبرد اقدامات مجرمانه دولتی خود سوءاستفاده می‌کند. نوشتار حاضر به بررسی چگونگی بهره‌برداری کرملین از سیستم‌های قضایی دیگر کشورها با تأکید بر ایالات متحده آمریکا پرداخته است و نشان داده که آمریکا چگونه می‌تواند در برابر اقدامات روسیه مقابله کند.

عنوان کتاب

Nord Stream 2: Understanding the Potential Consequences

0 تومان
قیمت
Riley, Alan
نویسنده

به باور نویسندگان، در یک نگاه اجمالی فهم اینکه چرا این‌قدر درباره خط لوله نورداستریم 2 مناقشه است، دشوار به نظر می‌رسد. خط لوله نورداستریم1 که طی سال‌های 2011 و 2012 ساخته و عملیاتی شد به هیچ وجه باعث بروز مناقشه‌ای جدی نگشت لذا این سؤال مطرح شده است که چرا واکنش‌ها به خط لوله نورداستریم 2 اینقدر متفاوت می‌باشد؟ و منبع چنین مناقشه‌ای کجاست؟ نوشتار حاضر در پاسخ به سؤالات فوق براین نظر است که خط لوله نورداستریم 2 دارای طیف گسترده‌ای از تأثیرات منفی بر منافع امنیتی و انرژی اروپا می‌باشد. به باور نویسندگان این خط لوله امنیت عرضۀ انرژی در اروپا و همگرایی و انسجام اتحادیۀ اروپا را مورد تهدید قرار داده است. به اعتقاد نویسندگان این پروژه باید مورد بازنگری قرار گیرد.

عنوان کتاب

گزارش ویژه: مروری بر پژوهش‌های نزدیک به دولت فرانسه: واکاوی چرایی مشارکت فرانسه در پاسخ نظامی به حملۀ شیمیایی منتسب به دولت سوریه

0 تومان
قیمت
نویسنده

به باور نویسنده، با خروج ترامپ از برجام، فرانسه در حمایت از برجام ایستادگی کرد؛ هرچند درخصوص انگیزه‌های این حمایت، توان تضمینی آن آینده‌اش و ابعاد مختلف دیگری که بر آن سایه گسترده است تردیدهایی وجود دارد. به باور نویسنده، دولت‌های اروپایی هم در مورد حضور فرانسه در مثلث مشارکتی آمریکا، فرانسه و بریتانیا برای حمله به مواضع منتسب به دولت سوریه، و هم در حفظ برجام، حمایت خود را از پاریس اعلام کرده‌اند. به‌طور کلی اتحادیۀ اروپا بسیار نگران رویکرد دولت ترامپ و آیندۀ هم‌پیمانی فراآتلانتیکی است، و دولت‌های اروپایی هم در مورد حضور فرانسه در مثلث مشارکتی آمریکا، فرانسه، و بریتانیا برای حملۀ مواضع منتسب به دولت سوریه، و هم در حفظ برجام، حمایت خود را از پاریس اعلام کرده‌اند.

عنوان کتاب

سیاست خارجی جدید چین در آفریقا

0 تومان
قیمت
آلدن، کریس
نویسنده

این نوشتار به بررسی سیاست خارجی چین در دهه اخیر و حضور پکن در عرصه‌های گوناگون اقتصادی آفریقا پرداخته است. نفوذ اخیر چین درآفریقا ریشه در قدرت اقتصادی و سیاست خارجی نهادینه شده داشته که به شکل عمده سعی در گسترش حضور در سراسر دنیا دارد. پکن سعی داشت از طریق ابزارهای دیپلماتیک محرک‌ها و مساعدت‌های مالی، مشارکت نظامی و شرکت در نیروهای حافظ صلح یک رویکرد همه‌جانبه را در مورد آفریقا اتخاذ نموده تا از این طریق با نیروهای غربی همسو شود و بتواند موقعیت خود را برای مدت طولانی تثبیت نماید؛ همچنین سعی بر این داشت تا از طریق مشارکت‌های تاریخی و ایجاد روابط منسجم نقش خود را در مقایسه با نیروهای خارجی دیگر برجسته‌تر نماید.

عنوان کتاب

تحلیل انتقادی کتاب نظریه‌های روابط بین‌الملل

0 تومان
قیمت
اقارب پرست، محمدرضا
نویسنده

کتاب حاضر به بررسی نظریات روابط بین‌الملل و تقسیم‌بندی این نظریات پرداخته است. این کتاب در دوازده فصل تلاش کرده تا چهارچوبی نظری را برای تجزیه‌وتحلیل روابط بین‌ بازیگران در عرصۀ بین‌المللی ارائه کند. نویسندگان تنها یک صفحه را به مباحث روش‌شناسی اختصاص داده‌اند؛ حال آنکه باتوجه به اهمیت مباحث روش‌شناسی و به‌طور خاص، تاثیرات رفتارگرایی در تحولات نظری این حوزه به‌ویژه مکتب نوواقع‌گرایی به‌عنوان جریان اصلی روابط بین‌الملل ضروری است، اما نظم منطقی و انسجام مطالب، جامعیت اثر و پوشش کامل نظریات مطرح در روابط بین‌الملل، و تبیین مفصل مباحث نظریۀ سبز، جامعه‌شناسی تاریخی‌ و نظریۀ سیاسی بین‌المللی (اخلاق بین‌الملل) این کتاب را به اثری ارزشمند برای مطالعه و درک نظریات روابط بین‌الملل تبدیل کرده است.

عنوان کتاب

شوک به خاورمیانه: نگاهی به کتاب «در دام داعش: دولت اسلامی یا عقبگرد تاریخ»

0 تومان
قیمت
ابراهیم‌پور، ماهرخ
نویسنده

کتاب «در دام داعش، دولت اسلامی یا عقب‌گرد تاریخ» اثر پی‌یر ژان لوییزار، ترجمۀ ویدا سامعی به چگونگی پیشروی داعش در منطقۀ خاورمیانه پرداخته است. ضمن اینکه مولف درصدد است چرایی در دام افتادن کشورهای قدرتمند غربی در تلۀ داعش را تشریح کند. لوئیزار کتاب را درشش فصل تالیف کرده که سرفصل‌های آن عبارتند از: ظهور دولت اسلامی، از سایکس - پیکو تا یعقوبیه: عقبگرد تاریخ، عرق دولت در مقابل جامعه، حکومت سوریه در دام مذهب‌گرایی، آیا خاورمیانه دارد زیرورو می‌شود؟ و تلۀ داعش.

عنوان کتاب

ایمان، اتحاد، نظم: سازمان اطلاعات پاکستان

0 تومان
قیمت
نویسنده

نوشتار حاضر به نقد و بررسی کتاب «ایمان، اتحاد، نظم: سازمان اطلاعات پاکستان» پرداخته است. نویسنده طی 21 فصل و 5 پیوست، شرح مبسوطی از چگونگی تشکیل سازمان اطلاعات پاکستان داده است. وی به بررسی این سازمان از بدو تاسیس در سال 1948 و مقارن با اولین جنگ هند و پاکستان - که به تشکیل کشور پاکستان انجامید- تا همکاری تنگاتنگ و گسترده با سازمان اطلاعات آمریکا (سیا) در طول جنگ با ارتش سرخ اتحاد شوروی در افغانستان پرداخته است.

عنوان کتاب

بستن پای دیو جنگ: به بهانۀ انتشار کتاب نظم جهانی نوشتۀ هنری کیسینجر

0 تومان
قیمت
ابراهیم‌پور، ماهرخ
نویسنده

کتاب «نظم جهانی»، تاملی در ویژگی‌ ملت‌ها و جریان تاریخ نوشتۀ هنری کیسینجر، دیپلمات ایالات متحده با ترجمۀ محمد تقی حسینی است که ازسوی انتشارات علمی و فرهنگی منتشر شده است. می‌کوشد به مناطقی بپردازد که تعبیر آنها از نظم جهانی بیشترین نقش را در تکامل دوران مدرن داشته است. در این اثر نخست به تاثیر صلح وستفالی در نظم جهانی اشاره شده و نظم را برخاسته از غرب ‌دانسته است که بعد از دو جنگ جهانی اول و دوم نقش عمده‌ای برای آمریکا در ایجاد نظم جهانی قائل است. آنچه در این کتاب حائز اهمیت است، نوع نگاه مولف به مسائل خاورمیانه و به‌ویژه ایران است. کیسینجر بر این باور است که ایران اگر می‌خواهد در منطقه تاثیرگذار باشد، باید یا کشور بودن را انتخاب کند یا آرمان بودن را.

عنوان کتاب

کنترل تسلیحات کشتارجمعی در خاورمیانه: چشم‏ انداز، موانع و انتخاب‏ها

0 تومان
قیمت
نویسنده

کتاب «کنترل تسلیحات کشتارجمعی در خاورمیانه: چشم‏ انداز، موانع و انتخاب‏ها» در مورد ایجاد منطقه‏‌ای عاری از تسلیحات کشتارجمعی در خاورمیانه است. علت تمرکز کتاب بر منطقۀ خاورمیانه در مقدمه آن به روشنی شرح داده شده است. ازاین‌حیث، نویسندگان اشاره کرده‌اند که بدون هیچ‏گونه تردیدی خاورمیانه یا خاورمیانه بزرگتر ازمنظر وجود و استفاده کردن از تسلیحات کشتارجمعی، یگانه منطقۀ به‌شدت حساس و پرخطر در سطح جهان محسوب می‌‏شود.

عنوان کتاب

بوکو حرام؛ از دعوت مسالمت آمیز تا جهاد مسلحانه

400000 تومان
قیمت
سید علی نجات
نویسنده

شکل گیری و رشد گروههای سلفی جهادی از دهه 1990 ،از معضلات و بحـرانهـای عمـده بسـیاری از کشورهای قاره آسیا و آفریقا بوده است. دراین میان، نیجریه، بزرگترین کشور مسلمان نشین قاره آفریقـا، طی سه دهه گذشته از مهمترین مناطق فعالیت گروههای سلفی جهادی بوده است. فعالیـت گـروههـای افراطی در این کشور موجب شکل گیری بحران و همچنین تسرّی ناامنی و بی ثباتی به فراسوی مرزهای این کشور شده است.

عنوان کتاب

دیپلماسی آمریکا در قرن 21

38000 تومان
قیمت
Henry Kissinger
نویسنده

هنری کیسینجر، برای هر محقق و پژوهشگر عرصه مطالعات بین المللی نامی شناخته شده است. وزیر خارجه ی اسبق آمریکا و نویسنده ی کتابهـای بـی شـمار در عرصـه ی مطالعـات سیاسـت خارجی آمریکا و مسائل منطقهای و بین المللی، در آخرین نوشته ی خود، ضمن بررسی روندهای سیاست خارجی آمریکا، منافع این کشور را در دوره های مختلـف ارزیـابی کـرده و در نهایـت، چالشها و تهدیدات پیش روی آن را برشمرده است. کیسینجر در کتاب خود، در قالب چهار فصل منطقه ی و سه فصل موضوعی، کلیه ی مسـائل خرد و کلان مرتبط با سیاست و روابط خارجی آمریکا را مدنظر قرار داده اسـت. وی در فصـل اول؛ با عنوان: «آمریکا در اوج» ضمن بررسی نگرشها و دیدگاههای کارگزاران سیاست خارجی، راهبردهای کلان آمریکا در سیاست خارجی و نظام بین الملل را مورد توجه قرار داده است.

عنوان کتاب

یکجانبه گرایی و حقوق بین الملل

0 تومان
قیمت
دکتر عابد اکبری_دکتر علی اسمعیلی اردکانی
نویسنده

علیرغم آنکه چندجانبهگرایی محور یا هسته اصلی نظم بین الملل پس از جنگ جهانی بوده اسـت، طـی سالهای اخیر شاهد تهدیداتی علیه نظام بین الملل چندجانبهگرا ازسوی برخـی از بـازیگران آن بـه ویـژه ایالات متحده هستیم. به عبارتی دیگر در روزهای پایانی دهه دوم قرن بیسـت ویکـم اقـدامات یکجانبـه آمریکا در عرصه جامعه بین المللی مـورد نقـد همـه کشـورهای جهـان از جملـه هـم پیمانـان و شـرکای استراتژیک خود قرار گرفته است.

عنوان کتاب

حقایق ناگفته از گوانتانامو: سرگذشت یک پزشک زندانی

0 تومان
قیمت
موسوی گردیزی، محمدعلیشاه
نویسنده

کتاب حاضر شرح زندگی پنج ساله یک پزشک افغانی است که بدون هیچ دلیل و مدرک محکمه‌پسندی در زندان‌های آمریکائیان در بگرام و گوانتانامو زندانی بوده و در آن به شرح وقایع، دیده‌ها و تجربیات خویش از لحظه اسارت تا زمان آزادی پرداخته است.

عنوان کتاب

رهبری و قدرت هوشمند

25000 تومان
قیمت
Joseph Nye
نویسنده

کتاب حاضر تدوینی است حرفه ای از راهکارهای مدیریتی، الزامات ضروری برای رهبری؛ جملات الهامبخش و مـؤثر؛ نقـد رهبـران و رؤسـای جمهـور کشورها خصوصاً ایالات متحده و درنهایت تلاش بـرای بیـرون آوردن ایـن نظریه که «ترکیب متناسب ویژگیهای قدرت نرم و سـخت در یـک رهبـر، میتواند از او فردی با توانمندی استثنایی اقتدار هوشمند بسازد». بنابراین از این کتاب نمیبایست انتظار «مطالب جلد دوم کتاب قدرت نرم جوزف نای» را داشت. همانطورکه این کتاب یک راهنمـای حرفـه ای برای موفقیت در عرصه تجارت یا سیاست نیست.

عنوان کتاب


دید به گردآوری و ساماندهی انواع مدارکی که دارای اطلاعات مفید در زمینه امور بین‌الملل و علوم سیاسی می‌باشند می‌پردازد. بالغ بر ۲۲ نوع مدرک توسط کتابخانه دیجیتالی دید ارائه می‌شود که شامل مواردی چون، کتاب، مقاله، تحلیل خبری، تحقیق و پژوهش، شخصیت‌ها، سازمان‌ها و مراکز، گزارش، پایان‌نامه، مصاحبه، نقشه، نقد و بررسی، همایش و غیره می‌باشد.

راهنمایی های مورد نظر

  • IRAN
  • Joth Soe
  • Willium Smith
  • Lora smith


متن کامل سند «تدبیر سیاست خارجی روسیه 2016»

0 تومان
قیمت
نویسنده

سند جدید تدبیر سیاست خارجی روسیه در سی نوامبر 2016 به فرمان ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، به تصویب رسیده است. این سند که تنها سه سال پس از انتشار نسخۀ آن که در سال 2013 به تصویب رسیده بود، با توجه به الزامات و به اقتضای زمان و با درنظرگرفتن تغییر شرایط و واقعیت‌های جاری به تصویب رسید. سند فوق که برخلاف بسیاری از ادوار گذشته، یک ماه پیش از اتمام سال میلادی به تصویب رسیده و منتشر شده است، جایگزین سند قبلی است، اگرچه برخی موضوعات در این نسخه مانند سند پیشین به قوت خود باقی است، اما برخی موضوعات اخیر مانند مسئلۀ «داعش» در این سند مورد توجه قرار گرفته است. این نوشتار متن کامل سند «تدبیر سیاست خارجی 2016 روسیه» است.

عنوان کتاب

خطابه پدر: متمم دوم قانون اساسی آمریکا از کجا آمد؟

0 تومان
قیمت
نویسنده

نوشتار حا ضر متن خطابۀ جیمز مدیسون، نویسنده مقالات فدرالیست و کسی است که از وی به‌عنوان پدر قانون اساسی آمریکا یاد می‌شود. وی در خطابۀ خویش بیش از هر چیز بر دو اصل حق مردم تاکید کرده است؛ حقی که به گفتۀ وی، ریشه در قدرت ملت آمریکا داشت و هیچ یک از ایالت‌ها نمی‌توانستند آنها را را نادیده بگیرند. آزادی وجدان و آزادی مطبوعات ازجمله حقوقی است که وی بیش از هر حق دیگر بدان پرداخته است. آنچه که امروز از آن تحت عنوان دومین متمم قانون اساسی آمریکا، یا همان حق حمل سلاح یاد می‌شود، نیز محصول همین خطابۀ مدیسون بوده است؛ وی توانست با ایراد این سخنرانی، پای حقوق شهروندی را به قانون اساسی آمریکا باز کند، حقوقی که درنهایت تحت عنوان اصلاحیه‌ای متشکل از ده متمم به قانون اساسی ایالات متحده آمریکا اضافه شد.

عنوان کتاب

دموکراسی آمریکایی: مقدمه‌چینی جفرسون برای حق آزادی سلاح در آمریکا

0 تومان
قیمت
نویسنده

نوشتار حاضر متن نامه‌ای است که در آن توماس جفرسون، نویسنده و رئیس‌جمهور اسبق آمریکا، به جان کارترایت، سوداگر انگلیسی فرستاده است. به باور نویسنده، این نامه مقدمه‌چینی جفرسون برای حق آزادی سلاح در آمریکا بوده است. همچنین نامۀ مذکور در مورد قانون اساسی بریتانیا نکاتی را مطرح کرده است. کارترایت پیش از آن مجلدی از این قانون را برای جفرسون ارسال کرده و جفرسون بعد از مطالعه، نظرات خود پیرامون دموکراسی در بریتانیا را بیان کرده است.

عنوان کتاب

متن لایحه یهودیت رژیم صهیونیستی

0 تومان
قیمت
نویسنده

لایحۀ معروف به «یهودیت کشور اسرائیل» در تاریخ 23 نوامبر 2014 تصویب کرد. این لایحه به اراضی اشغالی فلسطین، ماهیت دولت قومی یهود می‌دهد. فلسطینی‌ها این لایحه را به «نکبت دوم» تعبیر کرده‌اند که وجود قومیت عربی در فلسطین را نفی می‌کند. این نوشتار به بررسی پیش‌نویس این لایحه پرداخته است. مفاد مورد بررسی این لایحه عبارتند از: اهداف، اصول اساسی، سمبل‌های کشور، بازگشت، گردهم آوردن یهودیان ساکن کشورهای دیگر و تحکیم روابط با آنان، مساعدت و حمایت از یهودیان در مواقع دشواری، میراث، تقویم رسمی، روز استقلال و روز یادبود، قانون یهودی، حفاظت از اماکن مقدس، پایمال کردن حقوق بر اساسی جایز نیست و ماده آخر: اصلاح قانون اساسی جایز نیست مگر با قانون اساسی دیگری که مورد موافقت اکثریت اعضای کنست باشد.

عنوان کتاب

CIA Best Practices in Counterinsurgency

0 تومان
قیمت
CIA Office of Transnational Issues; Conflict, Governance, and Society Group
نویسنده

نوشتار حاضر،‌ که از مجموعة اسناد منتشرشدة ویکی‌لیکس است، در واقع متن گزارش ارزیابی محرمانة سی‌آی‌اِی از اثر برنامه‌های هدف‌گیریِ این سازمان بر گروه‌های شورشی جهانی است. این سند با رده‌بندی «محرمانه/غیرمجاز برای اتباع خارجی» منتشر شده است و پیامدهای مثبت و منفی ترورهای هدفمند سی‌آی‌اِی را برای گروه‌های شورشی بررسی کرده است. در این سند به عملیات‌هایی علیه گروه‌های شورشی در کشورهای افغانستان، الجزایر، کلمبیا، عراق، اسرائیل، پرو، ایرلند شمالی، چچن، لیبی، پاکستان و تایلند اشاره شده و به طور کلی، از انجام این نوع عملیات حمایت و دفاع کرده است. سند در ژوئیة 2009، یعنی در دوران مدیریت لئون پانتا در سی‌آی‌اِی، منتشر شده است؛ دوره‌ای که شاهد افزایش عملیات ترور و کاهش عملیات بازداشت توسط سی‌آی‌اِی بود.

عنوان کتاب

تحلیل کوتاه: چند نکته درباره پیامدهای کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر برای ایران

0 تومان
قیمت
نویسنده

پس از 21 سال مذاکره پیگیر و در جریان پنجمین نشست سران پنج کشور ساحلی دریای خزر (روسیه، ایران، قزاقستان، آذربایجان، و ترکمنستان) در بندر «آکتائو»ی قزاقستان در 12 اوت، سرانجام کنوانسیون رژیم حقوقی خزر به امضا رسید. نوشتار حاضر، نه از دید حقوق بین‌الملل عمومی یا حقوق بین‌الملل دریاها بلکه از زاویه منافع ژئوپلیتیک و همکاری‌های راهبردی ج.ا.ایران با چهار کشور دیگر حاشیه دریای خزر به کنوانسیون یادشده و پیامدهای امضای آن پرداخته است.

عنوان کتاب

تحلیل کوتاه: ترکیه و آمریکا: متحدان دور، دشمنان نزدیک

0 تومان
قیمت
ببری، نیکنام
نویسنده

جنگ لفظی ترکیه و آمریکا بر سر زندانی شدن اندرو برانسون، کشیش آمریکایی در شهر ازمیر ترکیه، بهای سنگینی برای ترکیه داشته است. لیر، پول ملی ترکیه، سقوط نزدیک به چهل درصدی را تجربه کرده که از زمان بحران‌های اقتصادی این کشور طی دهه‌های هفتاد و هشتاد میلادی بی‌سابقه بوده است. ازسوی‌دیگر، با رسمی شدن حکم زندانی شدن خانگی کشیش آمریکایی ازسوی دادگاهی در ازمیر، ترامپ از تصویب بسته‌های جدید تحریمی علیه ترکیه خبر داده است.

عنوان کتاب

تحلیل کوتاه: واکنش روسیه به الحاق احتمالی گرجستان به ناتو؛ جایگاه ایران

0 تومان
قیمت
عسگریان، حسین
نویسنده

دیمیتری مدودف، نخست وزیر روسیه، نتایج الحاق گرجستان به پیمان نظامی غربی را فاجعه‌بار توصیف کرده است که به باور وی می‌تواند زمینه‌ساز تنشی بزرگ در منطقه شود. نوشتار حاضر به بررسی موضوعاتی چون: روابط ناتو با روسیه و متغیرهای تأثیرگذار آن؛ روسیه و گسترش ناتو به شرق و نگاه ناتو به گسترش به شرق، پرداخته است.

عنوان کتاب

بحران جهانی اقتصاد؛ علل، واکنش‌ها، پیامدها و پیش‌بینی‌ها

0 تومان
قیمت
گلشن‌پژوه، محمودرضا
نویسنده

گزارش حاضر تلاش دارد تا بانگرشی معتدل و علمی، ضمن ریشه‌یابی علل و عوامل ایجاد این بحران، به بررسی دیدگاه‌های مختلف درخصوص وضعیت حاضر و سناریوهای پیش‌رو پرداخته، تاثیر آن بر اقتصاد جهانی و همچنین موقعیت اقتصادی جمهوری اسلامی ایران را مورد ارزیابی قرار دهد.

عنوان کتاب

نگاهی به بازتاب‌های سفر آقای احمدی‌نژاد به نیویورک

0 تومان
قیمت
موسسه فرهنگی مطالعات و تحقیقات بین‌المللی ابرار معاصر تهران
نویسنده

هرچند مقام محترم ریاست‌جمهور در سفر سپتامبر 2008 خود به نیویورک پیام‌های بسیاری حاوی دوستی مردم ایران با کشورهای جهان و همچنین صلح‌طلبی ایرانیان و مقاصد واقعی برنامه‌ هسته‌ای ایران را با رسانه‌های جمعی آمریکا در میان گذاردند اما آمار نشان از آن می‌دهند که بخش‌های خاصی از سخنان ایشان در مجمع عمومی بیشتر مورد توجه افکار عمومی آمریکا قرار گرفته. ضمن آنکه کل موضوع سفر نیز تا حدی تحت‌الشعاع بحران اقتصادی آمریکا بوده است.

عنوان کتاب

بیوگرافی و مواضع آویگدور لیبرمن، وزیر خارجه جدید اسرائیل و معرفی حزب اسرائیلی بیت‌نو

0 تومان
قیمت
نویسنده

آویگدور لیبرمن که در دولت راستگرا و افراطی بنیامین نتانیاهو به عنوان وزیر امور خارجه معرفی شده در ۵ ژوئن ۱۹۵۸در شوروی سابق (مولداوی) به دنیا آمد. وی که در سال ۱۹۷۸به همراه خانواده خود به سرزمین‌های اشغالی مهاجرت کرد از سن ۲۰ سالگی وارد ارتش اسرائیل شد. لیبرمن فردی تندرو و در اصطلاح صهیونیست‌ها راستگرا است. آن‌چه مسلم است عقاید ضدعربی وی زبانزد بوده و حتی یهودیان عرب ساکن فلسطین نیز از این خشم لیبرمن در امان نیستند. وی در بدو ورود به وزارت خارجه بخش«تحرکات ایران» را منحل کرد. این بخش مسئول بررسی تمامی فعالیت‌های نظامی و هسته‌ای ایران و گزارش آن به دولت اسرائیل بود.

عنوان کتاب

رم اسرائیل ایمانوئل کیست؟

0 تومان
قیمت
گروه سیاسی موسسه چشم‌انداز توسعه و امنیت
نویسنده

نوشتار حاضر به معرفی «رم ایمانوئل» اولین انتخاب باراک اوباما برای تصدی ریاست کارکنان کاخ‌سفید پرداخته است. وی در ۲۹ دسامبر۱۹۵۹ در شیکاگو به دنیا آمد. سوابق کاری ایمانوئل پیش از سمت کنونیش شامل: کارمند ارشد دولت در کاخ‌سفید، فعالیت اقتصادی و مالی و فعالیت در کنگره است. وی به داشتن زبان تند و تیز، خشونت، سرسختی و یکدندگی، مشهور است و در محیطی صهونیستی پرورش یافته است. انتخاب وی به این سمت موافقت‌ها و مخالفت‌هایی را در سطح داخلی و بین‌المللی ایجاد کرده است. لابی طرفدار اسرائیل از موافقان و کشورهای عربی از مخالفان این انتخاب هستند.

عنوان کتاب

شمارش معکوس روزهای قدرت: کاندولیزا رایس

0 تومان
قیمت
هوپر، مارک
نویسنده

کاندولیزا رایس را می‌توان شریک خطاهای بوش به حساب آورد، زیرا او از هشت سال پیش به عنوان نزدیک‌ترین یار رئیس‌جمهور، در آغاز کار بر صندلی مشاور امنیت ملی و سپس سکان سیاست خارجی آمریکا را به دست گرفت، او بود که در همه تصمیم‌های سیاست خارجی آمریکا از جمله تهاجم به عراق و افغانستان تا روابط پرتنش با ایران و دوری از اروپا و مناقشه اتمی با کره شمالی، شکنجه زندانیان در گوانتانامو و به پا کردن زندان مخفی سیا در اروپا مشارکت داشته است. گر چه وی برای نامزدی معاون ریاست جمهوری انتخاب نشد ولی همواره مورد مشورت مک کین بوده و هست. رایس می‌گوید دیگر به سیاست باز نخواهد گشت و قصد دارد سال آینده به دانشگاه استنفورد که سال1999 معاونت آن را بر عهده داشت بازگردد.

عنوان کتاب

زندگینامه اوباما

0 تومان
قیمت
صفری، امیر
نویسنده

باراک حسین اوباما، متولد ۴ اگوست ۱۹۶۱ اولین آفریقایی آمریکایی است که توانست نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری حزب دموکرات شود. نوشتار حاضر به بیان زندگینامه و موضع‌گیری‌های سیاسی وی پرداخته است.

عنوان کتاب

او آزادی را انتخاب کرد: شرح مختصری از زندگی سلژنیتسین

0 تومان
قیمت
نویسنده

نوشتار حاضر شرح مختصری است از زندگی الکساندر سلژنیتسین، نویسنده روس، که به خاطر افشای جنایات جوزف استالین، معروف شد. در ادامه نیز نظر برخی از بزرگان اروپایی را در خصوص وی بیان نموده است.

عنوان کتاب

شورای امور جهانی هیوستون

0 تومان
قیمت
نویسنده

شورای امورجهانی هیوستون واقع در هیوستون/ تگزاس در سال ۱۹۹۰ تاسیس شد. این شورا به ارائه تمامی ابعاد و جوانب مسائل و امور بین‌الملل در عصر حاضر پرداخته است و میزان آگاهی و شناخت جامعه را در مورد مباحث روابط بین‌الملل ارتقا می‌بخشد.

عنوان کتاب

موسسه هلندی جنوب آفریقا

0 تومان
قیمت
میررضوی، فیروزه
نویسنده

موسسه هلندی جنوب آفریقا از ادغام سه سازمان حامی مبارزه با تبعیض نژادی به وجود آمده و از طریق انتشار تحقیقات و نتایج یافته‌های پژوهشی، روند سیاستگذاری در جنوب و شمال آفریقا و ارتقاء سطح دانش عمومی مردم هلند درباره آفریقا را مورد تاکید قرار می‌دهد.

عنوان کتاب

موسسه مطالعات اتیوپی، دانشگاه آدیس آبابا

0 تومان
قیمت
میررضوی، فیروزه
نویسنده

موسسه مطالعات اتیوپی قدیمی‌ترین موسسه پژوهشی دانشگاه آدیس آبابا است که با هدف سازماندهی و گسترش پژوهش‌های مرتبط با اتیوپی، با تاکید بر مطالعات فرهنگی و علوم انسانی و ارتقا سطح آگاهی و شناخت مردم از میراث فرهنگی کشور اتیوپی بنیان نهاده شد.

عنوان کتاب

موسسه مطالعات آفریقایی دانشگاه بایرویت

0 تومان
قیمت
میررضوی، فیروزه
نویسنده

موسسه مطالعات آفریقا در سال ۱۹۹۰ و با هدف ایجاد، تسهیل و هماهنگ کردن فعالیت‌های پژوهشی مرتبط با منطقه آفریقا در دانشگاه بایرویت بنیان نهاده شد.

عنوان کتاب

موسسه مطالعات آفریقا، دانشگاه کلمبیا

0 تومان
قیمت
میررضوی، فیروزه
نویسنده

موسسه مطالعات آفریقا یکی از مراکز منطقه‌ای دانشگاه کلمبیا ست که سهم قابل توجهی در ارتقاء سطح مطالعات آفریقا در دانشگاه کلمبیا داشته و محور اصلی فعالیت‌های مطالعاتی این مرکز بر روی آفریقای حاشیه صحرا متمرکز شده است.

عنوان کتاب

دیدار وزرای جنگ اسراییل و آمریکا

0 تومان
قیمت
عسگریان، حسین
نویسنده

ایهود باراک وزیر جنگ رژیم صهیونیستی طی سفرش به واشنگتن در روز 7 مرداد 1387 با همتای آمریکایی اش دیدار و گفتگو نمود.دو طرف در این دیدار در مورد مسائل جدی منطقه، بویژه مساله هسته ای ایران، وضعیت غزه و حزب الله بحث و گفتگو نمودند.‏

عنوان کتاب
logofooter

کتابخانه اینترنتی دید

دید کتابخانه دیجیتالی مبتنی بر وب در حوزه تخصصی امور بین‌الملل و علوم سیاسی می‌باشد.این کتابخانه با حمایت موسسه مطالعات و تحقیقات بین‌المللی تهران، که موسسه‌ای غیر دولتی و فعال در زمینه پژوهش‌های مربوط به امور بین‌الملل می‌باشد توسعه یافته است.