اخبار

شرایط استفاده (و حقوق معنوی) کتابخانه دیجیتالی دید؛

دسترسی و استفاده از وب سایت کتابخانه دید براساس این شرایط و مقررات، قوانین و دستورالعمل‌های ذیربط خواهد بود. با دسترسی به این سایت شما موافقت خود را با شرایط و مقررات ذیل اعلام می‌کنید.

حقوق معنوی و ثبت علامت تجاری

این سایت مورد حمایت قوانین مربوط به حقوق معنوی (کپی‌رایت) ایران و قوانین دیگر کشورهاست. به جز در مواردی که در ذیل صریحاً مشخص شده است، هرگونه کپی، بازتولید، نمایش یا انتقال مطالب این سایت به شدت ممنوع است. بدون موافقت قبلی کتابخانه دیجیتالی دید، هرگونه استفاده از نام «کتابخانه» یا دیگر علائم تجاری، نام یا لوگو که کتابخانه دیجیتالی دید، شعبه‌ها، نمایندگان یا بخش‌های این کتابخانه براساس آن فعالیت می‌کنند، ممنوع است. علاوه بر آن، اسامی، نام‌های تجاری و علائم تجاری طرف‌های ثالث و از جمله مشتریان کتابخانه دیجیتالی دید که در این سایت نقش می‌بندد، جزو اموال صاحبانشان هستند و فقط می‌تواند با رضایت کتبی آنها مورد استفاده قرار گیرد.

ترک دعوی و محدود ساختن مسئولیت

الف) کتابخانه دیجیتالی دید خود را ملزم به رعایت قوانین و مقررات کشور جمهوری اسلامی ایران می داند. بنابراین چنان چه مشخص شود انتشار برخی اطلاعات مغایر با قوانین کشورمان می باشد، مسئولین کتابخانه خود را ملزم به جلوگیری از انتشار مدرک مورد نظر از کتابخانه می دانند.

ب) ثبت و آوردن اطلاعات از منابع مختلف به معنای تائید تک تک آن مدارک نیست.

ج) ارزیابی مدارک از هر نظر و تائید صحت و سقم محتوای آنها به عهده کاربر است.

د) کتابخانه دیجیتالی دید هیچ تضمینی درباره کیفیت خدمات طرف‌های ثالث که مشمول قوانین مالکیت معنوی و علائم تجاری باشد، ارائه نمی‌کند.

ه) کتابخانه دیجیتالی دید هیچ مسئولیتی جهت ویروس‌های کامپیوتری یا دیگر موارد مشابه که طرف ثالثی بدون اطلاع یا رضایت مسئولین کتابخانه به این سایت اضافه کند، ندارد.

و) کتابخانه دیجیتالی دید درباره نرم‌افزارهایی که برای انتقال (دانلود)، کپی یا دیگر کاربردها ارائه شده، هیچ تضمینی نمی‌دهد.

ز) حقوق معنوی (کپی‌رایت) تمام مطالبی که در این سایت ارائه شده محفوظ است، مگر اینکه خلاف آن بیان شده باشد

ح) کتابخانه دید مسئول محتوای وب سایت‌هایی که به آنها لینک داده، نیست و لزوماً دیدگاه‌هایی که در آنها ارائه شده را تایید نمی‌کند. فهرست کردن این لینکها به هیچ‌وجه به معنی تأیید آنها نیست.کتابخانه نمی‌تواند تضمین کند که تمامی این لینک‌ها در تمامی اوقات فعال باشند و هیچ کنترلی بر قابل دسترس بودن صفحاتی که به آنها لینک داده شده، ندارد.

فواعد عضویت در کتابخانه دیجیتالی دید

۱. این قرارداد بین کاربر و موسسه مطالعات و تحقیقات بین‌المللی تهران به کاربر اجازه می‌دهد تا از طریق عضویت در «دید» و براساس شرایط این قرارداد به کتابخانه دیجیتالی دید دسترسی پیدا کند.

۲. کاربر مجاز

«دید» اجازه دسترسی به مدارکی که در این کتابخانه ذخیره شده است را فقط به شخص شما (در اشتراک شخصی) یا سازمان مربوطه شما (اشتراک سازمانی) اعطا می‌کند و این اجازه نمی‌تواند به دیگران منتقل شود. شما موافقت می‌کنید که نام کاربری و رمز عبور جزو اطلاعات شخصی و محرمانه تلقی شود. دسترسی غیر مجاز به اسناد برخط کتابخانه «دید» از طریق نام کاربری و رمز عبور با اطلاع یا بدون اطلاع مشترک، نقض قرارداد و نقض حقوق معنوی کتابخانه «دید» تلقی شده، منجر به قطع بلافاصله اشتراک گردیده، و مسئولان کتابخانه دید حق مطالبه خسارت از فرد یا سازمان خاطی را برای خود محفوظ می دانند.

۳. استفاده مجاز

مشترک اجازه دسترسی برخط به اسناد «دید» را دارد و می‌تواند متن‌ها، نتایج جستجوها یا دیگر اطلاعات را فقط برای استفاده یا تحقیق شخصی ذخیره یا چاپ کند. مشترک موافقت می‌کند تا از دسترسی برخط با رعایت تمامی قوانین و مقررات استفاده نماید. در مواردی که پدید آورنده مدرک موجود در کتابخانه دیجیتالی «دید» ، خود کتابخانه یا مؤسسه مطالعات و تحقیقات بین المللی تهران باشد مشترک اجازه نقل قول از مدارک را به شرط ذکر منبع دارد. در سایر موارد مشترک ملزم به رعایت سیاست در نظر گرفته شده توسط مالک معنوی مدرک می باشد. هرگونه محدودیت ذکر شده در مدارک باید رعایت شود.

۴. ممنوعیت برخی استفاده‌ها

تغییر، تدوین مجدد، کپی کردن، پیاده سازی (دانلود کردن) برنامه‌ریزی شده، فروش یا توزیع مجدد، انتشار یا انتشار مجدد (به جز نقل قول با شرایطی که در ماده ۳ مجاز شمرده شده) هر گونه اطلاعات به دست آمده از مدارک «دید»، صرف نظر از محدودیت زمانی، حقوق معنوی، اسرار تجاری، حقوق مالی و دیگر حقوق مربوطه؛ به هر شکلی ممنوع است. هم چنین کپی کردن الکترونیک یا کاغذی برای انتقال آن به غیر مشترکان یا موسسات غیر عضو، ممنوع می باشد. کلیه حقوق متعلق به کتابخانه دیجیتالی دید است.

۵. مدت قرارداد

این قرارداد با موافقت شما درباره مفاد آن، قابلیت اجرایی پیدا می‌کند. نشانه موافقت شما، علامت زدن بخش «موافقت کاربر» و پر کردن فرم اشتراک برخط است. براساس شرایط این قرارداد، مادام که شما اشتراک کنونی خود در «دید» را حفظ کنید، قرارداد معتبر خواهد بود. این قرارداد در موارد ذیل خاتمه پیدا می‌کند:

الف) براساس بند ب و ج مذکور در ذیل، اگر مدت اشتراک شما به پایان برسد. (پایان قرارداد، زمان پایان اشتراک است).

ب) اگر هر یک از شرایط این قرارداد به هر دلیلی آگاهانه یا ناآگاهانه، نقض شود، قرارداد به سرعت خاتمه خواهد یافت.

ج) ۳۰ روز پس از نامه کتبی موسسه تهران درباره هرگونه تغییر در شرایط قرارداد و اعلام عدم پذیرش آن از سوی شما به صورت کتبی، پست الکترونیک یا فکس. (در صورتی‌که مشترک مخالفت خود را اعلام نکند، شرایط جدید موسسه تهران اجرا خواهد شد).

۷. نقص عملکرد

۷۲ ساعت پس از اعلام موافقت به صورت برخط، پرداخت هزینه ها و دریافت مدارک اشتراک توسط کتابخانه دید، مشترک می‌تواند به صورت بر خط به مدارک دید دسترسی پیدا کند. برای این منظور شما دارای شماره اشتراکی هستید که امکان دسترسی در هرزمان را برای شما فراهم خواهد نمود.هر چند مسئولین کتابخانه به منظور ارائه خدماتی کارامد نهایت تلاش خود را کرده و راهنمائی های لازم جهت استفاده بهینه از این خدمات را به کاربران ارائه می نمایند، با این حال در مقابل هرگونه تاخیر، وقفه، اشتباه در ارسال، ناهمخوانی نرم‌افزار یا سخت‌افزار، یا دیگر نقائص عملکرد، مسئولیتی نمی‌پذیرند. دید و کارمندان آن تلاش‌های متعارف خود را به عمل خواهند آورد تا مشکلات به وجود آمده درعملکرد سایت را که از آن مطلع شده‌اند، برطرف کنند. این تلاش‌ها ممکن است با توجه به نوع اقدام اصلاحی، سبب تعلیق برخی فعالیت ها شود.

۸. تضمین‌ها، محدودیت مسئولیت، خسارات

موسسه تهران تضمین می‌کند مجوزهای لازم براساس این قرارداد را اعطا کند (بر اساس بند۳). به جز مورد ذکر شده در جمله پیشین، موسسه تهران هیچ تضمینی ـ صریح یا ضمنی ـ درباره مدارک موجود در «دید»، کیفیت آنها، اصل بودن، قابل جستجو بودن، چگونگی عملکرد، ارزش علمی یا تجاری داشتن و مناسب بودن برای اهداف خاص، به کاربران نمی‌دهد. موسسه تهران در موارد ذیل مسئول نخواهد بود: خسارات موردی، خاص، غیرمستقیم، تصادفی، تبعی یا دیگر خساراتی که به واسطه مدارک «دید» حاصل گردد. هم چنین خساراتی که از عملکرد موسسه تهران براساس مفاد این قرارداد، پایان دادن به این قرارداد از سوی موسسه تهران، از دست رفتن اطلاعات یا پایان یافتن فعالیت، ناشی گردد. در هیچ صورتی مسئولیت کلی موسسه تهران درباره جبران خسارات و زیان‌هایی که به واسطه نقض یا پایان دادن به این قرارداد پیش خواهد آمد از مبلغ کلی که مشترک برای عضویت در سالی که اقامه دعوی کرده است پرداخت نموده ، فراتر نخواهد رفت. ادعاها و دعاوی مطرح شده علیه موسسه تهران باید حداکثر تا مدت یک سال پس از وقوع علت آن، مطرح شود، و در غیر این صورت از درجه اعتبار شاقط خواهد بود. مشترک مسئولیت انحصاری ناشی از استفاده از کتابخانه دیجیتال «دید»» را می‌پذیرد. با اشتراک بر خط شما می‌پذیرید که موسسه تهران را از هر گونه ادعا، مسئولیت، خسارات، هزینه‌ها (شامل حق‌الوکاله وکیل، حق مشاوره، جریمه‌های ناشی از اجرای مفاد قرارداد یا نقض آن) معاف می‌دانید .

۹. کلیات

این قرارداد مبنای تمامی توافقات بین طرفین است و جانشین هرگونه توافق قبلی بین طرفین در این موضوع خواهد شد. شرایط ماده ۵ درباره موارد پایان قرارداد فقط به وسیله طرفین قابل تغییر است. عناوین ذکر شده در مواد مختلف این قرارداد برای سهولت است و نمی‌تواند شرایط قرارداد را تفسیر کند. مشترک نمی‌تواند حقوق خود را که براساس این قرارداد به دست آورده به دیگری واگذار کند. شرایط مواد ۳ و ۴ و ۶ و ۸ و ۹ و ۱۰ در صورت پایان مدت قرارداد یا فسخ آن، معتبر باقی خواهد ماند. قوانین جمهوری اسلامی ایران بر این قرارداد حاکم خواهد بود و مفاد آن براساس این قوانین تفسیر خواهد شد. هرگونه دعوی ناشی از این قرارداد یا مرتبط با آن یا مدارک کتابخانه «دید»، در دادگاه‌های تهران اقامه خواهد شد و طرفین رضایت خود را درباره صلاحیت این دادگاه‌ها اعلام می‌کنند.